
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 11 |
| Connector Type | Shrouded |
| Gender | Male |
| Packaging | Reel |
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Pitch | 1.25 mm |
| Mating Post Length | 3 mm |
| RoHS | Compliant |
| Termination Post Length | 1.63 mm |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 232
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16032
Ext.Price$0.16032
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16032 | $0.16032 |
| 10 | $0.14216 | $1.42160 |
| 50 | $0.12605 | $6.30250 |
| 100 | $0.11399 | $11.39900 |
| 500 | $0.10308 | $51.54000 |
| 1000 | $0.09322 | $93.22000 |
| 3000 | $0.08681 | $260.43000 |
| 5000 | $0.08085 | $404.25000 |
